Prosinec 2009

FOTKY

14. prosince 2009 v 21:06 | MIKY A KEZMI

Fontány

14. prosince 2009 v 20:03 | MIKY
Fontány
Pomůcky:nejlépe dutou plastovou trubku, římanku, izolepu, nužky, petardyPostup:uřízněte 5cm plastové trubky jednu stranu zalepte izolepou vemte nužky a přestřihněte řimanku všechno z ní vindejte včetně knotu měli bi tam bejt takoví kuličkyty dejte zvlašt ten prach co tam bil a ty kuličky pakz petard visipte parach jak černej tak stříbrnej asi tak v pulce trubičky dejte ten prach z římanky pak jednu kuličku a pak zase ten prach z řimanky následovně zasipte prachem z petard az dokonce konec zalepte izolepou vivrtejte dirku pro knot kterí si muzete virobit podle našeho videa http://www.youtube.com/watch?v=m2vpiVRto4c nebo vzít z té římanky


upozornení v žadnem případe nezapalujte v domne či panelakuZA VEŠKERÉ ŮRAZY NEBEREME ŽÁDNOU ZODPOVĚDNOST


anketa:D

14. prosince 2009 v 19:20 | MIKY

Výroba většich petard

14. prosince 2009 v 19:07 | Kežmi
Pomucky:Balíček piratu nebo jiných petard,papírovou trubičku o pruměru 1 až 2cm 10cm dlouhou,
sádru

Postup:Rozmícháme sádru. Sádrou zacpeme jeden konec a necháme stuhnout.Pak vezmeme
petardy vysypeme.Né celý jen černý a střibrný.Nasypeme do trubky aby byla ta do třičtvrtě
zaplněná prachem s petard.Ze strany vyvrtáme maly otvor na knot. Knot se musi dotykat
prachu jinak to nic neuděla.Na prach dame kolečko z papíru a na vrch dame sádru,kterou
nechame stuhnout. Knot by měl být dost dlouhý,aby ste stihli utect dost daleko.


ZA VEŠKERÉ ŮRAZY NEBEREME ŽÁDNOU ZODPOVĚDNOST

Upozorneni:Jestli vam ta petarda vybouchne tak at ste co nejdal od ni,protoze jestli vam to urve ruku nebo jinou cast těla tak už vám težko naroste nová.V žadnem připadě nezapalujte v obytné časti domu nebo panelaku.


Dýmovnice

14. prosince 2009 v 18:37 | MIKY

VWP50R H22

Toto je vskutku velmi účinná dýmovnice. Která jak už napovídá z názvu je velmi podobná dýmovnicí na bázi WP50. Narozdíl od dýmovnic WP50R (vařené) je jejich příprava rychlejší a snadnější. A jejich výrobní cena také není o moc velká. Jejich nevýhodou je, že potřebují pořádně nakopnout. Já jsem zkoušel el. palník vlastní výroby a nepomohl. Až prskavka strčená 5cm do dýmovnice pomohla. A výsledek byl takový, že mě děda seřval co to dělám za mlhy přes cestu a ještě jsem se bál ať na mě nepřijedou policajti. Dýmila cca 2minuty za vývoje hustého opravdu hustého dýmu.

Obrazek


Po pravdě řečeno řada WP50R se může jít vycpat...

ZA VEŠKERÉ ŮRAZY NEBEREME ŽÁDNOU ZODPOVĚDNOST XD


HC Dýmovnice

ObrazekTato dýmovnice je dobře známá pro všechny pyrotechniky. Její produkce dýmu je více než úžasná. Na obrázku byla testováno cca 50g dýmovnice, což je objemově velmi malé množství. Podle mých odhadů má dýmovnice hustotu 3000kg/m3 (3x težší než voda). Hoří teplotou >1500°C. Což se může zdát problémem v bezpečnosti, ale vše jde vyřešit. Dalším problémem u této dýmovnice je težká zápalnost. Proto se do dýmovnice přidávají aditiva pro snažší zapálitelnost, ale i přesto je ji nutné zapálit pomocí prskavky.
Obrazek

V nejbližší době se budu zabývat řešením těchto problémů a stavby této dýmovnice pro airsoft.
ZA VEŠKERÉ ŮRAZY NEBEREME ŽÁDNOU ZODPOVĚDNOST XD


EL33
Obrazek
ObrazekJde o upravenou verzi EL22. Je mnohem spolehlivější. Sice konstrukce je o něco náročnější, ale konečný výsledek stojí za to. V podstatě se od konstrukce klasické EL22 moc neliší. Zjednodušil jsem konstrukci obalu, ale zase musel upravit el.svíčku a pozměnit složení iniciátoru.

ZA VEŠKERÉ ŮRAZY NEBEREME ŽÁDNOU ZODPOVĚDNOST XD

Obrazky z www.airsoftovapirotechnika.cz

Návod jak vyrobit pár granátů

14. prosince 2009 v 17:29 | MIKY
Obrazky vitaženy z www.airsoftovapyrotechnika.cz

Airsoftové granáty:
Aktivní složka: petarda(velikost i sila-co nejsilnější)
Náplň: čočka, hrách, mouka, nebo kuličky(dražší)
Dosah: podle sily petardy a tloušťky granátu
Výroba:
 1. vemte roli od toaleťáku a přilepte papírové dno, roli zařízněte tak, aby byla vysoká asi 6cm, vršek petardy musí čouhat!
 2. na dno přilepte petardu a zaypte náplní( doporučuje se přidat mouka, protože to vytvoří kouřový efekt)
 3. Zakryjte vršek granátu tak, aby se dala petarda zapálit.
Použití:
Zapalte a odhoďte
ZA VEŠKERÉ ŮRAZY NEBEREME ŽÁDNOU ZODPOVĚDNOST XD


Obrazek
Tento granát je vhodný jak do CQB tak i do lesa. Jeho dostřel je 10m, což není až tak špatné při velmi jednoduché konstrukci. Jediným vylepšením u tohoto granátu je použití kartónu na ucpávky ruličky, kdy tyto ucpávky jsou pevně přilepeny k obalu. To způsobí, že se granát roztrhne v půl.

Co budeme potřebovat?

 1. Ruličku od toaletního papíru
 2. Petardu PIRAT (viz. Výbušky)
 3. Lepící pásku
 4. Lepidlo
 5. Kartón
 6. Hrách nebo bílé fazole

Postup výroby

 1. Vystřihneme dvě kolečka kartónu s odpovídajícím průměrem ruličky.
  Obrazek
 2. Do jednoho kolečka uděláme díru a něco menší něž je průměr petardy. Doporučuji díru protlačit šroubovákem, nebo nůžkami. Po obvodu díry se vytvoří "korunka" na kterou se přilepí petarda proti vypadnutí.
  Obrazek
 3. Do takto připraveného kartónového kolečka vsuneme petardu a zalepíme jí lepící páskou. Doporučuji používat papírové lepící pásky, kvůli dobré přilnavosti na papír a její tloušťce.
  Obrazek
 4. Vložíme do papírové ruličky. Před vložením doporučuji natřít okraj ruličky lepidlem. Pro úplné zajištění zátky (papírového kolečka) oblepíme lepící páskou
  Obrazek
 5. Protože je rulička příliš dlouhá zastřihneme ji cca 3mm nad konec petardy.
  Obrazek
 6. Nasypeme hrách, nebo bílé fazole. Já jsem použil fazole, protože hrách jsem neměl :)
  Obrazek
 7. Vložíme druhou zátku. Opět můžeme oraj natřít lepidlem a zalepit páskou.
  Obrazek
 8. A zde je už hotový granát HM44.

ZA VEŠKERÉ ŮRAZY NEBEREME ŽÁDNOU ZODPOVĚDNOST XD


Jde o celkem známý AS granát plněný hrachem. Testovaný granát měl dostřel více jak 15m. V blízkosti do 5m mi pěkně pokropil nohy. Kolegovi Rybarakovi (opět ASP Team), který stál 10m od granátu dostal headshot a Rarach, který byl 15m, hrách proletěl těsně nad hlavou. Návod mi sestavil kolega z ASP Teamu Rarach.
Co budeme potřebovat:
 1. Ruličku od toaletního papíru
 2. Megapetardu (extra výbuch)
 3. Hrách
 4. Lepící páska
 5. Tvrdý papír
 6. Igelit
Obrazek

Postup výroby:
 1. Nejdřív si uděláme zátku z igelitu na konec ruličky, který dobře zalepíme
  Obrazek
 2. Nasypeme hrách do ruličky se zátkou a narveme doprostřed megu
  Obrazek
 3. Pak vložíme druhou zátku s vyřezaným otvorem pro megu a zalepíme páskou. Tu je třeba dobře utěsnit, aby se při hodu neuvolnila a mega bouchla mimo granát.
  Obrazek
 4. A už je připraveno k použití
  Obrazek

ZA VEŠKERÉ ŮRAZY NEBEREME ŽÁDNOU ZODPOVĚDNOST XD
TV44
TV44
Obrazek
Jde o třecí zapalovač s vertikálním trháním aplikovaný na petardy PIRAT. Tento způsob lze použít téměř na všechny druhy volně dostupných komerčních petard. Spolehlivost tohoto výrobku je více než dobrá z 10 testovaných takto upravených petard se inciovalo všech 10. Použitelnost u granátů tohoto výrobku je sporné. Aby bylo možné použít tento zapalovač u granátů, musel by granát být celkem složité konstrukce. Pro tento účel se hodí třecí zapalovaře s horizontálním trháním. Těmito zapalovači se budu zabývat později.

ZA VEŠKERÉ ŮRAZY NEBEREME ŽÁDNOU ZODPOVĚDNOST XD


SM22

Jde o sádrový válec vyplněný megapetardou. Inspiroval mě jeden týpek, který mi doporučil výrobu těchto granátů. Granát je hotov a čeká jenom na otestování. Test proběhne 18.4.2008. Uveřejním také video z testu
EDITACE 28.7.2008
Bohužel test granátu neproběhl podle očekávání. Granát se při výbuchu roztrhal na velmi malé střepiny, menší než 1cm, dostřel též stál za houby. Chyba byla zřejmě ve špatném vysušení a využití moc silné výbušky.
Obrazek

petardy

14. prosince 2009 v 17:20 | MIKY A KEZMI
čest vítejte na našem blogu o petardách zde se dozvítej jak virabět z običejních petard neobičejné např. fontány mega petardy granaty...